לא שולט בזה


המחזה והתמלילים: ירון כפכפי ונועה ברנר | הלחנים והבימוי: ירון כפכפי
עיריית תל אביב והנהגת צופי תל אביב [2007]
Stacks Image 1394532

״לא שולט בזה״ הוא מחזמר מקורי חדש שנכתב עבור להקת צופי תל אביב בשנת 2007. המחזמר זכה בפרס הצגת הנוער הטובה ביותר במסגרת פסטיבל ״סתיו תיאטרוני״ 2007 של עיריית תל-אביב. בנוסף זכה גם מתן שביט, כוכב המחזמר, בפרס שחקן הנוער המצטיין לשנת 2007.

תקציר העלילה
שחקן חדש שמצטרף אל להקת הצופים משנה בין לילה את פניה של הלהקה. חמוש בכישרון וקסם אישי הוא יוצא לדרך נחוש להפוך לכוכב ולהגשים את ייעודו. ההצלחה המהירה מפתה אותו לסלק בכל אמצעי כל מי שעומד בדרכו. מול האגוצנטריות חסרת הפשרות של הכוכב החדש ניצב כוכב הלהקה הוותיק שדאגתו האלטרואיסטית לחבריו הופכת אותו ל"קדוש מעונה". שניהם מתחרים על אהבת הקהל ובעיקר על אהבתה של כוכבת הלהקה...

הרקע למחזמר "לא שולט בזה"
לכולנו יש שאיפות בחיים, לכולנו מטרות וחלומות שנרצה להגשים... אנו יודעים מה המכשולים ומה צריך לעשות כדי להתגבר עליהם... אך האם יש גבול? האם המטרה מקדשת את כל האמצעים?
כאשר משתלטת עלינו התחושה שהדרך לא חשובה אלא רק התוצאה, אנו משחררים את עצמנו מאחריות למעשים שלנו, ומכאן ועד לאיבוד שליטה – הדרך קצרה... המחזמר "לא שולט בזה" מספר על דרך משל את סיפורם של שחקנים השואפים למצוינות בכל מחיר.
סיפור זה שעוסק בשחקנים ובתיאטרון, סחף אותנו, היוצרים אל זיכרונותינו האישיים, ולמרות ההקצנה אפשר לומר שמדובר באירועים אמיתיים. בהפקה זו אנו מגישים לכם בהתרגשות מחווה של הוקרה ללהיטי מחזות הזמר שהיו לנו השראה מאז שהיינו ילדים.

דבר הנהגת צופי תל-אביב
בתקופה בה מערכת החינוך במדינת ישראל נמצאת במשבר ושאלות רבות נשאלות על זכות הקיום של כל גוף חינוכי. בתקופה בה עולמם של בני הנוער מוקף פיתויים וריגושים, בתקופה בה "הזכות לכבוד והחובה לכבד" הם בגדר שאלה, ועולם הערכים של כל נער ונערה מצוי בבלבול. בתקופה בה תנועות הנוער אינן דבר המובן מאליו. דווקא היום בוחרים 8,500 בני נוער בעיר תל אביב – יפו להיות חלק ממשפחת הצופים של הנהגת ת"א-יפו. לקחת אחריות חברתית ולהוביל מנהיגות צעירה בעיר, לקיים פעילות התנדבותית בקהילה לזהות צרכים ייחודיים ולענות עליהם, לפעול כקבוצה ערכית מגובשת ולצאת יחד לטיולים ומחנות. להקת צופי ת"א מציגה בתכניתה "לא שולט בזה" את הדילמות, והתמודדויות היומיומיות של הנוער בנושא התחרותיות והמאבק בין האגואיזם לאלטרואיזם וקוראת לכל אחד ואחד מאיתנו לא לפחד, לקחת אחריות, לעשות את ההחלטות הנכונות.לחשוב ולזכור בסופו של דבר שה"כדור" בידיים שלנו ורק ככה נצליח ליצור עתיד טוב יותר.

"חזק ואמץ"
צוות הנהגת צופי ת"א יפו

"לא שולט בזה" בביצוע להקת צופי תל-אביב: "עבודה מקצועית ויצירתית שחושפת את יכולותיהם של כל יוצריה ומבצעיה. חבורה גדולה של בני נוער מוכשרים שמסבים הנאה מרובה לקהל צעיר ובוגר כאחד."
מנימוקי השופטים של פסטיבל ״סתיו תיאטרוני״
Stacks Image 1402440

משתתפים

Stacks Image 1400044
Stacks Image 1402634
Stacks Image 1400053

המחזה והתמלילים: ירון כפכפי ונועה ברנר
הלחנים והבימוי:
ירון כפכפי
ניהול והפקה מוסיקלית:
מוישלה יוסף
כוריאוגרפיה:
רוני פרידמן
עיצוב תלבושות:
אלקסה רזניק - AXELA
עיצוב תאורה:
נסי אלפסי
מפיק ומנהל הלהקה:
רוני (ג'ינג'י) גלעד

נגנים:
בס:
אמיתי פריינטה
גיטרות:
אבי סינגולדה
קלידים:
כפיר צעירי

הפקת פס קול:
אולפני beat נס ציונה
הגברה ותאורה:
אורגיל נאור בע"מ
עיצוב גראפי:
ykp
הפקת תכניה:
דפס כל

תמונות

וידאו