הלב


המחזה: אסף לוין | מבוסס על ״הלב״ של אדמונדו דה אמיצ'יס | תמלילים, מוזיקה וניהול מוזיקלי: ירון כפכפי
התיאטרון העממי א. דשא (פשנל) - יוכלמן-אשר הפקות [1997]
Stacks Image 1439898

הלב
1997

התיאטרון העממי (א. דשא פשנל) וחברת יוכלמן-אשר העלו בשיתוף עם ערוץ הילדים בחנוכה 1997, מחזמר מקורי חדש המבוסס על הספר האיטלקי ״הלב״ שזכה לסדרת טלויזיה מצויירת אשר הנציחה את דמותו בקרב דור שלם של ילדים.
סיפורו המרגש של הילד מרקו בן למשפחה ענייה. אימו נאלצת לצאת מגבולות איטליה כדי לפרנס את המשפחה. ומרקו יוצא למסע במטרה להחזיר את אימו החולה מארגנטינה הביתה לאיטליה. במהלך מסעו פוגש מרקו דמויות שונות המקנות לו הבנה לגבי הטוב והרע בחיים. הוא רוכש חברים חדשים ולומד את קסמה של האהבה.
הסיפור נפתח בספרד שם נקלע מרקו לידיו של מוצוני הקוסם הגדול והרע שמבטיח לו שיקח אותו לארגנטינה אך דורש ממנו לגנוב עבורו ומתעלל בו. בעזרתו של טאטאלה, עוזרו של מוצוני מצליח מרקו לברוח ממוצוני ולעלות על האוניה לארגנטינה. הוא מתחבר עם רב החובל ופוגש לראשונה באהובתו ג'וליטה. לפתע פורצת סערה בים והאוניה עולה על שרטון ומתחילה לטבוע. מרקו נותן לג'וליטה את המקום האחרון בסירת ההצלה ונשאר בודד על הסיפון. בעזרתו של דייג שיכור ניצל מרקו ומגיע לארגנטינה שם נתקל בחבורת רחוב מוזרה המנסה לתפוס אותו ולקחת ממנו את שרשרת הקסמים שלקח ממוצוני. בעקבותיו מגיע לארגנטינה גם מוצני כדי לתפוס את מרקו ולקחת ממנו בחזרה את השרשרת. בשלב זה מתחיל מרדף מטורף אחר מרקו אליו שותפים החבורה המוזרה ומוצוני. כיצד יסתים המרדף?האם יזכה מרקו לראות שוב את אהובתו ג'וליטה? האם ימצא את אימו?
הלב הוא אכן סיפור מהלב ודמותו של מרקו תמשיך בודאי לפרוט על ליבם של דורות נוספים.


משתתפים

Stacks Image 1400044

טוביה צפיר
ששי קשת
ליאת אחירון
אהרון זילברברג
גיל סגל
מתן בלו
מיטל מיכאלי / סיון טלמור / אביב לבקוביץ


משתתפים:
איילת קורץ * שפר חדווה * אלינור רז
גורנר ערן * מזל גבאי * אורן יאיר
איציק דוד * וסילי פרנציה * עליזה כפכפי
טל גרגורי * לירון לב

Stacks Image 1400053

במאי: אסף לוין
תמלילים, מוזיקה וניהול מוזיקלי:
ירון כפכפי

מעצב תפאורה:
איתן לוי
מעצב תלבושות:
יובל כספין
כוריאוגרפיה:
רוני פרידמן
מעצב תאורה:
עמיר ברנר
קרבות במה:
אילן גזית

תמונות

וידאו

פסקול

Soundcloud Player