תיאטרון גושן וירון כפכפי

שולחים לכם חיזוקים וירטואליים במטרה ובתקווה להנעים לכם ולילדיכם את המשבר שפוקד אותנו עד כמה שאפשר. נשתדל להישאר יצירתיים גם בימים אלו ונעשה את כל המאמצים להמשיך ולהעניק לכם תרבות וקצת צחוק. שנצא מכאן מחוזקים ומאוחדים, ובעיקר - בריאים.

Stacks Image 1065
יוסף בעל החלומות

המחזמר המקורי של ירון כפכפי עלה בתיאטרון גושן בשנת 2008 ורץ בהצלחה ברחבי הארץ. בשנה האחרונה עבר שדרוג, נוספו הקרנות וידאו, עיבודים תזמורתיים ושחקנים חדשים. המחזמר המצחיק והמרגש יסחוף גם את ״הדור שלא ידע את יוסף״.
ההופעות ברחבי הארץ מתוכננות לשנת הלימודים 2020
-2021.

מבצע קומיקס

"מבצע קומיקס" - מחזה מקורי העוסק בתרבות הצריכה ומעמת אותנו עם אחת החולשות הגדולות של דורנו - ה"שופינג". בדרך הומוריסטית ומרגשת לוקחים אותנו, צולי, אגרתה, מיקי גיקי ושאר גיבורי ההצגה למבצע קומיקס במטרה לשנות את פני החברה. האם יצליחו במשימה?

אני ירושלמי

עלה בתיאטרון גושן בשנת 2016 ומופיע עד היום ברחבי הארץ. מחזמר מקורי על חייו של יהורם גאון, בהשראת ספרו האוטוביוגרפי. המחזמר עם שיריו של גאון מספר את סיפור משפחתו וילדותו בירושלים מלפני קום המדינה ועד איחוד ירושלים ואיחוד משפחתו של גאון אחרי מלחמת ששת הימים.

Stacks Image 804
מחזירים את סל תרבות ארצי

האהבה שלי לתיאטרון התחילה כשהייתי ילד.

למזלי נולדתי לאמא שחקנית וזמרת באופרה הישראלית וזכיתי לראות את קסם התיאטרון מקרוב.

כבר 16 שנה שאני עובד עם תיאטרון גושן, והיום כשיש לי ילדים משלי, אני חווה שוב את ההתרגשות הראשונה הזו כשהם באים לראות את ההצגות שלי. חשוב לי מאוד להמשיך ולהעניק את ההזדמנות הזו לכל הילדים, ולכן יש לאפשר לחזור ולקיים חזרות, כדי שנוכל להפעיל מחדש את העשייה היצירתית והחשובה שתוייגה בבהלת המגיפה כ״לא חיונית״.

דווקא עכשיו, כשאנו במיתון שלא ידוע מתי יסתיים, ״סל תרבות ארצי״ הוא חיוני באופן מיוחד כי הוא מאפשר לכל תלמידי ישראל לצפות בתיאטרון איכותי בכל רחבי הארץ.

שלכם,
ירון כפכפי

Stacks Image 825
הלב [2004]

שיתוף הפעולה הראשון בין תיאטרון גושן וירון כפכפי - מחזמר מקורי המבוסס על הקלאסיקה האיטלקית ״הלב״ מאת אדמונדו דה אמיצ׳ס. ההצגה זכתה להצלחה רבה ורצה במשך 4 שנים.

המלך גיליאן [2005]

המלך גיליאן מספר סיפור מקורי בלשי-חברתי שעוסק בקשר המיוחד שבין ילדים לבין הקשישים שבחברה.
בתקופה בה נשחק מעמדם של "זקני השבט" במשפחה ובחברה המודרנית, מטפל המחזה "המלך גיליאן" בדרך חדשה ומקורית בקשר בין זקני הדור לבין הילדים. המחזה מחדד את התובנה שהידע והלמידה הוא האוצר הגדול ביותר שניתן לבני האדם, ו"האוצרים" האחראים להעביר אותו לדור הבא הם הזקנים.

סיפור במגפיים [2006]

בשנת 2006 העלה תיאטרון גושן הצגה מוזיקלית מקורית וחדשה המבוססת על האגדה ״החתול במגפיים״. ההצגה המוסיקלית החדשה נכתבה הולחנה ובוימה ע״י ירון כפכפי

למעלה ממאתיים שנה גדלים ילדים ברחבי העולם על הרפתקאותיו של החתול במגפיים. אגדה זו נחקקה בזיכרוננו בשל המקוריות והייחודיות שבדמות החתול הנועל מגפיים, אך גם בעיקר מכיוון שבסיפור זה למדים דורות של ילדים מה כוחם של אמון ושיתוף פעולה.

נער העפיפונים [2007]

"נער העפיפונים" - אגדה קסומה ופיוטית המספרת על עני-עשיר ועל עשיר-עני, על תהפוכות הגורל, על מוות, על חברות, על געגוע, ומעל לכל על חרטה אמיתית ועל סליחה. זהו סיפורו של הנער היתום, טינבו, שידע את סוד העפיפונים.
עם שק העפיפונים שבא לו בירושה, מפליג טינבו בפעם הראשונה בחייו, דברים לא צפויים מתרחשים בספינה. רב-החובל פצ'לה, מאשים את טינבו העני בגניבת כרטיס להפלגה וכולא אותו במרתף.